Objednávky zboží
728 529 959
autoprimax@email.cz
KVALITNÍ A LEVNÉ
NÁHRADNÍ DÍLY
NA VŠECHNY TYPY VOZIDEL

Dlouholetá praxe a dobré jméno v prodeji autodílů.
To jsou naše přednosti, které můžete vyzkoušet!

Sortiment
4LOAD   - Progresivní německý výrobce profesionálních nabíjecích přístrojů dodávaných s variabilním příslušenstvím a především za velice přijatelné ceny. Moderní nabíječky 4LOAD jsou vhodné pro všechny typy baterií (včetně tzv. gelových), jsou řízené mikroprocesorem a umí baterie nejen nabíjet, ale také regenerovat. v sortimentu APM: nabíječky

AGC AUTOMOTIVE   - AGC Automotive je automobilovou divizí skupiny ASAHI, jednoho z vedoucích výrobců skel na světě. Díky svým evropským výrobním závodům (Belgie, Itálie, Maďarsko, Česká Republika a Rusko) je významným dodavatelem originálních autoskel pro trh OEM i pro aftermarket.

AGRIMEX   - Český výrobce autochemie, autokosmetiky a teplonosných kapalin.

AIRTEX   - Jeden z největších světových výrobců vodních i palivových čerpadel, rozvodových sad a zapalovacích cívek. Společnost Airtex Products S.A. patří americké skupině UNITED COMPONENTS INC. Díky výrobním závodům v USA, Mexiku a Španělsku (závod v Zaragoze byl založen již v roce 1953) je celosvětovým lídrem ve výrobě vodních a palivových pump, směřujících do prvovýroby (Chrysler, Ford, GM/Opel, VW Group…) a v OE kvalitě i na trh náhradní spotřeby.

AISIN   - Heslem japonské společnost AISIN je „kvalita na prvním místě“. Byla založena roku 1943, působí na všech pěti kontinentech a dodává hlavně do prvovýroby. Z evropského centrálního skladu v Belgii dodává ale také na trh náhradní spotřeby, přičemž APM Automotive zásobuje zejména spojkovými kity a jejich částmi především na japonské a korejské vozy. Vysoká kvalita za zajímavé ceny.

AJUSA   - Španělský výrobce těsnění motoru a hydraulických zdvihátek či vaček pro náhradní spotřebu s tradicí od roku 1972. Katalog obsahuje více než 100.000 položek těsnění pro použití v nejrůznějších nejen automobilových motorech, což je absolutně nejširší nabídka tohoto sortimentu na světě.

AL-KO   - Celosvětově uznávaný výrobce plynokapalinových tlumičů, patentovaný výrobce jednotrubkového plynokapalinového tlumiče. O vynikající kvalitě značky svědčí fakt, že BILSTEIN dodává více než 70% svojí produkce do prvovýroby. Nabízí široký sortiment zahrnující tlumiče od sériového provedení až po supersportovní verze.

ALCAR   - Největší dodavatel litých a ocelových disků na český trh. Nabízí kompletní sortiment kol značek AEZ, BBS, DOTZ, DEZENT, ENZO, MANGELS a KFZ Stahlrad.

ALCO   - Kyperský výrobce kompletního sortimentu olejových, vzduchových, palivových a kabinových (pylových) filtrů určených zejména pro aftermarket – cca 3.500 položek pro osobní a užitkové vozy. Jsou vyráběny nejnovějšími technologiemi v moderních výrobních závodech a jejich distribuce probíhá z centrálního skladu v Hammu/Siegu v Německu, kde jsou neustále k dispozici 1,5 – 2 milióny filrů. ALCO = spolehlivé filtry za špičkové ceny.

AMC   - Španělská společnost Amadeo Marcí Carbonel se zabývá výrobou (odlévání, obrábění a kompletace) širokého sortimentu holých a především plně osazených hlav válců pro automobilový průmysl. V sortimentu má také vačkové hřídele, předkomůrky a zdvihátka apod. Svou špičkovou technologii odlévání využívá i k výrobě bateriových svorek, které tak tvoří doplňující sortiment značky AMC.

ASHIKA   - Od roku 1989 se ASHIKA, značka skupiny Japanparts, specializuje na díly pro asijské a americké osobní automobily a je evropským expertem na tento sortiment, když nabízí téměř 40 tisíc položek vysoké kvality, potvrzené certifikátem ISO 9001/2008. Tři čtvrtiny svého sortimentu Ashika pochází od výrobců produkujících shodné položky do prvovýroby.

ASSC   - Tradiční italský výrobce standardních a sportovních výfukových systémů OE kvality pro vozy všech světových výrobců. Výfuky ASSO mají robustní konstrukce tlumičů, jejichž vnitřní uspořádání zaručuje konstantně nízkou hladinu hluku a výbornou odolnost proti tepelnému i mechanickému opotřebení. Výfuky jsou homologovány a vyráběny v souladu s posledními standardy Evropské Unie. Společnost ASSO Marmitte srl. byla založena v roce 1963 jako malá dílna specializující se na výrobu výfukových systémů a dnes je držitelem certifikátu ISO 9001-2000.

ATE   - Světová značka brzdových komponentů pro nejnáročnější zákazníky. Špičková brzdová obložení, první světový výrobce brzdových kotoučů s multifunkční drážkou (power disc). Firma ATE - Continental Aftermaket GmbH dodává všem evropským automobilkám a zaujímá přední místo ve výrobě a montáži brzdových systémů. Poslední ATE novinkou je nabídka keramických brzdových destiček!

BANNER   - Banner je tradiční rakouský výrobce baterií, příslušenství k bateriím a vyvažovacích závaží nejvyšší kvality.

BARUM   - Tradiční česká značka spolehlivých pneumatik patřící do německého nadnárodního koncernu Continental. Společnost Barum Continental s.r.o. patří k největším evropským producentům pneumatik všech rozměrů a typů a provozuje síť pneuservisů a autoservisů BestDrive. Od roku 2009 koncern Continental využívá značku Barum také pro svoji druhou řadu brzdových dílů (alternativa prémiové značce Ate).

BEHR-HELLA   - Významný světový výrobce chladičů, radiátorů topení, kondenzátorů klimatizací a dalších dílů chladicí soustavy.

BILSTEIN   - Celosvětově uznávaný výrobce plynokapalinových tlumičů, patentovaný výrobce jednotrubkového plynokapalinového tlumiče. O vynikající kvalitě značky svědčí fakt, že BILSTEIN dodává více než 70% svojí produkce do prvovýroby. Nabízí široký sortiment zahrnující tlumiče od sériového provedení až po supersportovní verze.

BOSAL   - BOSAL je jedním z posledních světových výrobců výfukových systémů dodávajících nejen do prvovýroby, ale i na trh náhradní spotřeby. Patří mezi špičku ve výrobě katalyzátorů, vyrábí také tažná zařízení, nejrůznější ocelové trubky či skladové regály. Výfukové systémy či tažná zařízení BOSAL nabízejí osvědčenou kvalitu deklarovanou certifikáty ISO 9000 a QS 9000. Firma, která byla založena v roce 1923 v Alkmaaru v Holandsku, má dnes centrálu v belgickém Lumenu a 32 výrobních závodů na všech kontinentech - jeden také v Česku, v Brandýse nad Labem.

BOSCH   - Světový výrobce širokého sortimentu průmyslového i spotřebního zboží a elektroniky, jehož výroba je úzce spjata mimo jiné i s vývojem a výrobou dílů určených všem světovým automobilkám. V nabídce firmy jsou např. brzdové díly a příslušenství, světelná technika, benzínové i naftové vstřikovací systémy, filtry (olejové, vzduchové, palivové, vnitřní), stírací technika, řemeny, baterie, startéry a alternátory…

BRISK   - BRISK Tábor je tradiční český výrobce zapalovacích a žhavicích svíček pro automobilové motory. Pro automobilový průmysl vyrábí také různé snímače a spínače nebo diagnostiku PALTEST. Ve výrobním programu má ale i zapalovací elektrody a ionizační sondy pro plynové spotřebiče a nejrůznější technickou keramiku. Zapalovací svíčky BRISK pokrývají 85% vozového parku, přičemž některé směřují i do prvovýroby (např. značka Škoda či koncern Renault/Nissan). V roce 2010 firmy vyvinula novou řadu zapalovacích svíček BRISK Premium+ pro moderní motory.

BUGATTI   - Italská firma BUGATTI, pokračovatel slavné rodinné automobilky, začala vyrábět vodní pumpy na osobní automobily v roce 1973. V současné době je Bugatti uznávaná jako jedna z nejlepších výrobců vodních pump na světě. V katalogu je více než 600 položek na evropské i asijské vozy, což představuje druhou nejširší nabídku v Evropě.

CARFIT   - Privátní značka APM Automotive nabízející široký sortiment osvědčených autobaterií a řadu technických sprejů pro automobilové opravy. Veškeré baterie CarFit jsou vyráběné v zemích EU a disponují moderní vápníkovou technologií (Ca-Ca), dvouletou zárukou a velkým výkonem za zajímavé ceny. Řada sprejů CarFit nabízí např. čistič brzd či klimatizací, měděný, teflonový či silikonový sprej, ochranné nástřiky atd.

CAROLUS   - Německý výrobce nářadí s tradicí od roku 1871 a člen koncernu GEDORE Group. CAROLUS nabízí kvalitní nářadí (´Made in GEDORE´) za velmi přijatelné ceny. Firma přiznává asijský původ svého zboží, ovšem garantuje vysokou úroveň kontroly kvality. Vývoj nových produktů zůstává pod německou kontrolou, přičemž nosný program značky CAROLUS tvoří ráčnový program zaměřený na práci v těsném prostoru. V sortimentu jsou např. také ploché, očkoploché či očkovyhnuté klíče, různé bity, šroubováky, momentové klíče a montážní vozíky špičkové kvality za atraktivní ceny.

CARWELL   - Privátní obchodní značka APM Automotive nabízející nejžádanější náhradní díly (převážně na vozy Škoda) za výhodné ceny. Cílem značky CARWELL je ucelená řada schopná konkurovat nejlevnějším dílům na trhu, a tak se nabídka průběžně rozrůstá. Přestože jsou ceny nejnižší možné, chce CARWELL nabízet kvalitu, a proto je většina dílů opatřena uznávanými atesty.

CASTROL   - Tradiční uznávaná značka jednoho z největších světových výrobců maziv. CASTROL = především motorové a převodové oleje vysoké kvality, zajišťující dlouhodobou ochranu motoru a snižování spotřeby, použitelné pro všechny druhy vozidel.

CIFAM   - Obchodní značka jednoho z největších výrobců brzdové hydrauliky – italské firmy Metelli. Sortiment CIFAM zahrnuje brzdové válečky, hlavní brzdové a spojkové válce, brzdové kotouče a destičky, homokinetické klouby, poloosy.

CONTINENTAL   - CONTINENTAL AG se řadí mezi celosvětově přední subdodavatele automobilového průmyslu a to jako výrobce brzdových systémů, systémů a komponent pro pohony a podvozky, přístrojových desek, elektroniky vozu, pneumatik a technických elastomerů. Ve 45 zemích světa CONTINENTAL zaměstnává asi 155 000 lidí. CONTINENTAL je ale známý především jako výrobce prémiových pneumatik pro osobní, užitková i nákladní vozidla, přičemž v koncernovém portfoliu jsou i značky Barum, Matador, Semperit.

CONTITECH   - CONTITECH, jedna ze značek koncernu Continental AG, je specialista na kaučukovou a plastovou technologii, který po celém světě působí jako vývojový partner a přímý dodavatel pro automobilový průmysl a mnohá další průmyslová odvětví. Ve svém hightech výrobním programu má např. pneumatické pružiny, hadicová vedení, folie pro interiér motorových vozidel, transportní pásy, hnací řemeny či gumo-kovová ložiska.

CORTECO   - CORTECO patří k největším světovým producentům hřídelového těsnění originální kvality. Historie značky sahá do 30. let 20. století a doma v Itálii je dodnes synonymem pro kvalitní hřídelové těsnění (podobně jako v Německu simmering). Dnes je CORTECO součástí nadnárodní skupiny Freudenberg, kde je specialistou nejen na těsnicí, ale i na vibrační technologie.

CS GERMANY   - Německá firma zaměřená na vývoj a výrobu vinutých pružin, kterou – stejně jako sesterskou značku LS Germany zaměřenou na listové pružiny – založila skupina odborníků po svém odchodu od firmy K+F. V nabídce značky CS Germany je cca. 2300 položek vinutých pružin pro osobní a užitková vozidla. Firma CS Germany si je jistá kvalitou svých pružin a nabízí na ně 10 letou záruku.

DAYCO   - Dayco je specialistou na veškeré řemenové pohony pro automobily a světovým lídrem v dodávkách rozvodových řemenů do prvovýroby. Firma dodává také na trh náhradní spotřeby. Celkem je v nabídce cca 5200 položek pro osobní a užitkové vozy, pro nákladní vozy a pro motocykly, skútry, čtyřkolky či sněžné skútry.

DINITROL   - DINITROL je jedna z obchodních značek britské společnosti DINOL GmbH, předního dodavatele produktů i aplikačních systémů pro lepení, těsnění či odhlučnění a nejrůznější ochranné nátěry. Značka DINITROL je specialistou např. na jednosložková rychlezrající polyuretanová lepidla pro přímé zasklívání autoskel.

DIVINOL   - Obchodní značka německého výrobce Zeller+Gmelin s více než 140letou tradicí v produkci provozních kapalin a průmyslové chemie. Vedle centrály v Eislingenu a několika poboček v SRN má své filiálky rovněž v USA, Velké Británii, Itálii, Nizozemsku, Dánsku a Česku (Jihlava). V motoristickém průmyslu se specializuje převážně na motorové, převodové a další speciální oleje pro osobní, užitkové i nákladní automobily, autobusy, traktory, motocykly a speciální vozidla. Od počátku 20. století dosahují maziva DIVINOL úspěchů v motoristickém sportu a poznatky z extrémních provozních podmínek závodních speciálů firma využívá při vývoji i při výrobě, což zaručuje vysokou kvalitu a užitnou hodnotu všech produktů se značkou DIVINOL.

DRI A/S   - DRI A/S je jedna z obchodních značek největšího specialisty na repasování starých dílů. Firma se sídlem v Dánsku má více než 20tiletou zkušenost s repasováním alternátorů a startérů a má v tomto odvětví nepřekonatelnou šíři sortimentu. DRI zaměřuje také na repasování kompresorů klimatizací, brzdových třmenů, servopump a kompletních řízení jak pro osobní, užitková a nákladní auta, tak pro zemědělské stroje a lodě. Všechny výrobky jsou repasovány podle nejpřísnějších kritérií na kvalitu a splňují normy ISO 9001:2000 a 14001:2004.

ELRINGKLINGER   - Jedna z obchodních značek koncernu ElringKlinger AG, což je vedoucí vývojový partner a sériový dodavatel automobilových těsnění pro mezinárodní automobilový průmysl. Značka ELRING je po celém světě etablována jako uznávaný výrobce nejrůznějších těsnění a příslušenství v kvalitě první výbavy a zároveň největší světový výrobce motorových těsnění.

ELTA   - Britská výrobní firma ELTA Lighting je specialistou na automobilové žárovky. V roce 2004 získala britskou licenci na značku Lucas koncernu TRW Automotive a její výrobu autožárovek a zapalovacích skříněk, které nyní dodává pod oběma značkami.

EPS   - EPS je obchodní značkou italské firmy FACET, jež zahájila výrobu v roce 1946. Firma sama navrhuje, vyvíjí a vyrábí široké spektrum náhradních dílů pro motorová vozidla všech evropských značek a to zejména elektrických součástek pro řízení motoru, zapalování a kontrolu teploty i dalších důležitých provozních dějů.

ET ENGINETEAM   - ET EngineTeam je obchodní firma, dodávající nejrůznější motorové díly. Specialitou značky ET EngineTeam jsou praktické servisní sady prověřených motorových dílů s odpovídajícím montážním příslušenstvím. Tyto sady firma navrhuje a sestavuje výhradně z dílů v originální prvovýrobní kvalitě.

EUROFLEX   - Obchodní značka firmy PIMAX, která byla založena v roce 1980 a začala vyrábět těsnící kroužky, gumové profily a různé náhradní díly z gumy. Po dvou letech se zaměřila na díly do karburátorů, včetně karburátorových kitů a mechanických lanek a právě díky těmto výrobkům se značky PIMAX a EUROFLEX staly známými po celém světě. Nyní se tyto výrobky prodávají ve více než 60 zemích.

EXEDY   - Japonská značka EXEDY je specialistou na výrobu širokého sortimentu spojek a jejich komponentů (manuální spojky, spojkové lamely, přítlačné talíře, dvouhmotnostní setrvačníky, sportovní karbonové spojky, automatické spojky, motospojky, odstředivé spojky s řemenicí…). Díky roční produkci devíti milionů spojkových sad patří EXEDY mezi největší světové dodavatele spojek do prvovýroby, když zásobuje především japonské automobilové i motocyklové výrobce. Spojky EXEDY jsou pro své vysoké výkony oblíbené také u závodních týmů.

FAG   - Jedna ze značek koncernu Schaeffler Group zaměřená na výrobu kvalitních valivých i kluzných ložisek, lineárních vedení a prvků motorů či konstrukcí pro letectví a pro automobilový průmysl. Německá společnost FAG vznikla již v roce 1883, kdy se stala průkopníkem technologie výroby přesných kalených ocelových kuliček pro ložiska. V současnosti má po světě 63 výrobních závodů a patří k významnějším dodavatelům ložisek kol do prvovýroby i pro trh náhradní spotřeby většiny automobilek. FAG spolu s dalšími značkami divize Schaeffler Automotive Aftermarket (INA a LUK) provozuje servisní portál REPXPERT.

FEBI   - >Bezmála dvousetletou historií se může chlubit jeden z nejvýznamnějších světových producentů automobilových komponentů pro prvovýrobu i aftermarketový trh - firma FEBI BILSTEIN z německého Ennepetalu, výrobce široké škály vysoce kvalitních součástek zasahujících od řízení přes motory a převodovky až k brzdám a elektrickým komponentům. Celý výrobní sortiment je přehledně uspořádán do katalogů podle jednotlivých automobilových značek i podle sortimentních skupin. Prvořadá je vysoká kvalita, jejíž kontrola je zaměřená na všechny oblasti od nákupu přes výrobu až po prodej.

FERDUS   - Česká společnost FERDUS zaujímá významné místo mezi evropskými výrobci materiálů na opravy pneumatik. Navazuje na dlouhou historii gumárenské výroby ve Zlíně. Strategie vlastního výzkumu a vývoje je zárukou vysoké kvality výrobků a ekonomického způsobu výroby.

FRENKIT   - FRENKIT S.L. je španělská společnost specializující se na výrobu a distribuci brzdových komponentů a opravných sad pro hydraulické brzdy či spojky. Její široký sortiment je neustále průběžně doplňován o nové aplikace a vše je vyráběno jsou z vysoce kvalitních surovin, na moderním zařízení a s přihlédnutím k bezpečnostním požadavkům pro hydrauliku vozidel.

FRIG-AIR   - Významný původně italský výrobce chladičů, radiátorů topení, kondenzátorů klimatizací a dalších dílů chladicí soustavy. Člen mezinárodní organizace HACTEC Global Services.

FUYAO   - FUYAO GLASS INDUSTRY GROUP (FYG) je předním světovým výrobcem automobilového a průmyslového technického skla se sídlem v čínském Fujianu s mnoha výrobními závody i zastoupeními po celém světě (evropské zastoupení je v Německu). Fuyao je čtvrtý největší výrobce autoskel na světě a jeho sortiment zabírá prakticky celý běžný evropský vozový park.

GEDORE   - GEDORE je největším německým výrobcem ručního profinářadí s devadesátiletou tradicí a zároveň prémiová značka koncernu Gedore Group (další značky jsou např. Klann, Carolus, Dremotec, Ochsenkopf, Metec…). Nářadí GEDORE vyniká přesností, kvalitou materiálu i skvělým dílenským zpracováním, přičemž v katalogu nechybí ani méně obvyklé typy nářadí či nástavců, praktické úložné boxy nebo nástěnné systémy. Všechny produkty jsou podrobeny přísným technologickým i kvalitativním testům (dle certifikátu jakosti DIN ISO 9001).

GS   - GS je jedna z obchodních značek japonské společnosti GS Yuasa Co., což je druhý největší světový výrobce automobilových, motocyklových i průmyslových baterií, který vznikl v roce 2004 sloučením dvou významných japonských výrobců baterií se ´stoletou´ historií. V současnosti je GS specialistou především na automobilové baterie dodávané v produktových řadách Titan a Titan AGM (pro osobní a dodávkové vozy), Hercules (pro nákladní vozy), Neptune (pro použití v lodní dopravě), Traditional (pro vozy z 80. a 90. let) a Specialist Japanese (pro japonské vozy).

HAZET   - HAZET je německý výrobce a dodavatel velmi kvalitního nářadí, který je po celé Evropě známý jako specialista na automobilové nářadí. HAZET je rodinná firma s tradicí od roku 1868 zavazující k odpovědnosti i do budoucnosti. V současné době firmu vlastní již pátá generace potomků zakladatele Hermana Zervera. Nářadí je prezentována na webu (např. i v APMCatu) či papírovými katalogy Handbuch (kompletní přehled sortimentu) a Special World Wide (každoročně aktualizovaná nabídka vybraných položek za akční ceny).

HERTH + BUSS   - HERTH+BUSS je německá obchodní firma založená již v roce 1925, která v současnosti nabízí široký sortiment elektrických dílů pro osobní i užitkové automobily (divize ELPARTS) a zároveň je evropským specialistou na náhradní a spotřební díly pro japonské a korejské vozy (divize JAKOPARTS). V sortimentu má přes 8500 položek autodílů pro 3000 modelů asijských aut ve špičkové kvalitě. Herth+Buss udržuje úzký kontakt s výrobci vozidel, proto nabízí prvotřídní kvalitu kontrolovanou nekompromisním systémem řízení.

HEYNER   - HEYNER GmbH je rodinná německá firma založená v roce 2001 v Berlíně, která vyrábí a do především střední a východní Evropy dodává nejrůznější autopříslušenství a autodoplňky. Pod obchodními značkami Heyner a Alca tak nabízí např. různé stěrače, pumpičky, kompresory, zvedáky, výstražné trojúhelníky i světla, komfortní výbavu a také certifikované dětské autosedačky nejvyšší kvality pro všechny věkové skupiny (0 - 12 let).

HÜCO   - Progresivní německý výrobce různých dílů elektrické soustavy motorových vozidel. V nabídce firmy s tradicí od roku 1980 je cca. 1500 položek na většinu evropských i asijských značek. Zhruba polovinu z nich dodává HÜCO do prvovýroby světoznámých automobilek a také úzce dodavatelsky spolupracuje s renomovanými výrobci elektrických dílů pro aftermarket (např. HELLA, DELPHI, MAGNETTI MARELLI, TESLA…). Díky používání nejmodernějších výrobních technologií HÜCO jako jediný aftermarketový dodavatel poskytuje 5leté záruku na všechny výrobky. V roce 2011 se HÜCO spojilo s japonskou firmou HITACHI a toto propojení s jedním z nejvýznamnějších světových výrobců elektronických dílů znamená pro značku HÜCO obrovské rozšíření sortimentu o výrobky nejvyšší kvality.

IMPERGON   - Italský výrobce specializovaný na gumové a gumokovové díly – silentbloky, manžety, hadice atd. s aplikacemi zejména na italské a francouzské vozy a za velmi zajímavé ceny. Firma IMPERGOM má v Itálii výrobních 15 závodů a je držitelem certifikátů ISO 9001/1999 a ISO 9002/2003.

INA   - Jedna ze značek strojírenského koncernu Schaeffler Group zaměřená na vývoj, výrobu a distribuci valivých a kluzných ložisek, lineárního vedení a vysoce přesných dílů pro motory či převodovky (např. zdvihátka, vahadla apod.) INA spolu s dalšími značkami divize Schaeffler Automotive Aftermarket (FAG a LUK) provozuje servisní portál REPXPERT.

IVEG   - IVEG je obchodní značka italské firmy Ge.Vi. s.a.s. působící v oblasti obrábění kovů. Specializuje se na výrobu soustružených ložiskových kroužků, napínáků řemene a jednosměrně volnoběžných řemenic nejen pro automobilový průmysl. V nabídce řemenic pro automobily má Ge.Vi. nejširší nabídku na trhu, která navíc disponuje vysokou kvalitou za výhodné ceny. Všechny výrobky IVEG procházejí důslednou kontrolou a splňují normu ISO 9001:2008.

JMJ   - Přední výrobce katalyzátorů pro vznětové a zážehové motory založený v roce 1994 původně jen jako prodejce dovážených výfukových dílů. Záhy ale firma zahájila vlastní výrobu a díky neustálému rozšiřování sortimentu a velkému důrazu na kvalitu se postupně prosadila také na evropském trhu s autodíly a dnes spolupracuje s řadou renomovaných společností (např. NGK, Supelco, 3M, SANDVIK, Thyssen-Krupp…). Již od roku 2003 má zavedeny standardy kvality ISO 9001:2000. Ve svém závodě s vysokou výrobní kapacitou vyrábí kromě katalyzátorů také pružné díly výfuků (pletence) a tlumiče výfuků. Sortiment dále zahrnuje různé hladké, vlnité či tenkostěnné trubky.

K+F   - Tradiční německý výrobce vinutých a listových pružin pro většinu osobních, dodávkových i nákladních automobilů. Historie značky KRAEMER & FREUND (KF) sahá do roku 1887 a již od roku 1911 se firma zabývá výrobou pružin pro automobilový průmysl. Dnes sortiment značky KF zahrnuje více než 2000 položek automobilových pružin nejvyšší kvality. Jejím garantem je mimo jiné i příslušnost značky KF do skupiny BILSTEIN v rámci uznávané společnosti ThyssenKrupp.

KAMOKA   - Obchodní značka nabízející náhradní díly především na osobní a užitková vozidla. V nabídce jsou homokinetické klouby, poloosy, tlumiče, brzdové kotouče a destičky a díly zavěšení a řízení. Produkty KAMOKA se vyznačují spolehlivou kvalitou a jejich výroba probíhá v USA, Japonsku, Hong Kongu a v zemích dálného východu. Pečlivě vybraní výrobci disponují potřebnými certifikáty kvality: ISO 9001, ISO 9002, VDA6.

KLANN   - Firma KLANN Spezial Werkzeugbau GmbH má v nabídce 5.500 položek speciálního nářadí a přípravků. Založena byla 1. července 1978 v německém Donaueschingenu a od té doby získala v sortimentu speciálního nářadí a přípravků pro automobily pevné místo na domácím i evropském a zámořském trhu, kde má několik svých poboček. Od roku 1992 je členem německé skupiny Gedore Group sdružující několik značek vyrábějících především nářadí.

KLINGSPOR   - KLINGSPOR patří k pěti světově nejvýznamnějším výrobcům jakostního brusiva, který od svého založení v roce 1893 svými inovacemi udává směr vývoje moderního broušení.

KOLBENSCHMIDT   - Jedna ze značek německého koncernu Kolbenschmidt Pierburg AG, významného dodavatele různých motorových dílů (pro více než 2 000 různých motorů) do prvovýroby i na trh náhradní spotřeby. Sortiment KOLBENSCHMIDT zahrnuje hlavy válců, kluzná ložiska, písty a sady pístních kroužků, vačkové hřídele, vložky válců, olejová a vodní čerpadla, filtry, nástroje a zkušební prostředky… Dodavatelem sortimentu značek Kolbenschmidt a Pierburg je firma MS Motor Service International GmbH.

KOYO   - Firmu KOYO Battery Co. na výrobu motocyklových a jiných baterií založila v roce 1969 v Taiwanu japonská společnost KOYO zabývající se výrobou celé řady strojírenských produktů (např. ložisek JTEKT). Baterie KOYO jsou vyráběny podle nejmodernějších standardů, protože firma úspěšně aplikuje své poznatky z výzkumu do výroby. Značka KOYO je proto uznávaným specialistou na moderní baterie s technologií VRLA či VLIES, tedy tzv. gelových baterií.

KS TOOL   - KS Tools je mezinárodní distribuční společnost zaměřená na nářadí a servisní vybavení s obrovskou šíří sortimentu - od ručního nářadí přes speciální přípravky a pneumatické, elektro i aku nářadí až po pracovní oblečení či nejrůznější servisní vybavení. Kompletní katalog KS Tools zahrnuje více než 14.000 položek. Produkty KS Tools jsou oblíbené po celém světě díky moderní ergonomii i skvělému poměru ceny a výkonu/kvality. Nářadí je dobře zavedené ve světě rallye.

KYB   - KYB je přední japonský výrobce hydraulické techniky a jeden z nejvýznamnějších světových výrobců tlumičů pérování a pružin pro osobní a užitkové vozy. Zároveň je největším dodavatelem tlumičů do prvovýroby, když každý čtvrtý automobil na světě je vybaven tlumiči KYB už z výroby. Evropské zastoupení koncernu KYB Europe sídlí v blízkosti Düsseldorfu a společně se šesti pobočkami dodává tlumiče pérování a pružiny pérování do celé Evropy.

LIFT SYSTEM   - LIFT SYSTEM je druhá obchodní značka italské firmy AcRolcar – jedničky v produkci stahovacích mechanismů oken automobilů dodávaných do prvovýroby a na trh náhradních dílů. V katalogu je více než 1.600 položek stahovaček na všechny typy i verze aut. AcRolcar vyrábí i další autodíly jako jsou zámky, plastové díly, motorky (např. ostřikovačů), nádržky a mnohé další aplikace.

LOCTITE   - Celosvětově známá a žádaná obchodní značka společnosti Henkel pro vysoce kvalitní lepidla a tmely a další speciální produkty pro nejrůznější použití nejen v automobilovém průmyslu. Specialitou značky jsou především zajišťovače závitů a nejrůznější vteřinová lepidla.

LS GERMANY   - Německá firma zaměřená na vývoj a výrobu listových pružin, kterou – stejně jako sesterskou značku CS Germany zaměřenou na vinuté pružiny – založila skupina odborníků po svém odchodu od firmy K+F. V nabídce značky CS Germany je cca. 450 položek listových pružin především pro užitková a nákladní vozidla. Svojí šíří zaujímá přední místo na trhu s těmito díly.

LUK   - Německá firma LuK (Lamellen und Kupplungsbau) založená roku 1965 se řadí mezi největší výrobce spojkových dílů na světě, jejíž výrobky splňují nejvyšší nároky na kvalitu a technickou úroveň kladenou výrobci automobilů. LuK je jednou ze značek strojírenského koncernu Schaeffler Group a spolu s dalšími značkami divize Schaeffler Automotive Aftermarket (FAG a INA) provozuje servisní portál REPXPERT.

MAHLE   - MAHLE je špičkový systémový dodavatel pro automobilový a motorářský průmysl v oblasti pístů a komponentů motoru, ventilových systémů a filtračních systémů (dříve MAHLE Filters). MAHLE má jeden z nejširších sortimentů filtrů - přes 2.500 položek nejvyšší i v prvovýrobě ověřené kvality. Koncern MAHLE využívá také další obchodní značky (Knecht, Perfect Circle či Clevite).

MATADOR   - Tradiční slovenský výrobce pneumatik a dalších gumárenských produktů (např. dopravní pásy, gumové autodíly) i strojů a zařízení pro gumárenský průmysl. Původně bratislavská firma byla založena už v roce 1905 a první pneumatiku vyrobila v roce 1925. Od roku 2007 značka patří ke koncernu Continental.

MIKALOR   - Španělský výrobce hadicových spon celosvětově uznávané kvality, které používá celá řada automobilek. MIKALOR má dlouholetou historii kovovýroby drobných součástek pro automobilový průmysl (různé spony, rychlodržáky, speciální závitové šrouby, ségrovky, ploché matice pro samořezné šrouby, pérové spoje…) a dnes je evropským lídrem v tomto oboru.

MOLL   - Firma MOLL se od svého vzniku v roce 1945 zabývá vývojem a výrobou autobaterií a v současnosti patří k významným dodavatelům nejen pro německé výrobce osobních a užitkových automobilů s roční produkcí 2 miliony kusů startovacích baterií nejvyšší kvality. Síla Moll baterií je, že se vyvíjejí, vyrábí a testují na jednom místě. MOLL vlastní i několik patentů a vyrábí i baterie pro hobby a volný čas, letadla, lodě a ponorky nebo solární články.

MOTIP   - MOTIP DUPLI s.r.o. je česká dceřiná společnost nadnárodního holdingu MOTIP DUPLI Group N.V. se sídlem v Nizozemí, lídra na evropském trhu barev a laků ve sprejích, opravných tužek, technických sprejů a dalších výrobků z oblasti hobby a automotive v aerosolovém balení. Od roku 1998 sídlí ve vlastním areálu při dálnici D1 v Popůvkách u Brna, který slouží nejen k distribuci zboží v ČR, ale i jako distribuční centrum pro okolní země.

NEUMANN   - NEUMANN spol. s r.o. je česká, rodinná firma, specializující se na výrobu střešních boxů a střešních nosičů s výrobním v Tuchlovicích nedaleko Kladna. NEUMANN patří k největším výrobcům i prodejcům střešních boxů a nosičů v ČR a navíc proniká i na zahraniční trhy.

NGK   - NGK je přední celosvětový výrobce zapalovacích a žhavících svíček, krytů svíček a také lambda sond s obchodní značkou NTK. Je největším dodavatelem svíček pro většinu předních světových automobilek i výrobců motocyklů, často se zapojuje do vývoje motorů přímo u výrobců. NGK přináší svíčky v několika prodejních sériích (V-line).

NK   - Dodavatelem brzdových a spojkových dílů značky NK je dánská společnost SBS – Scandinavian Brake Systems, která byla založena již v roce 1964. Zabývá se především výrobou a prodejem brzdových dílů a příslušenství pod značkami SBS a NK pro osobní i užitková vozidla a motocykly, brzdovými systémy větrných turbín, výrobou filtrů pevných částic pro naftové motory a repasováním automobilových brzdových třmenů a spojkových dílů. Německá pobočka SBS Deutschland GmbH se dále zaměřuje na prodej dílů řízení, zavěšení kol, tlumičů, pružin a ložisek.

NPR   - NPR (Nippon Piston Rings) je celosvětově uznávaný japonský výrobce pístních kroužků a ložisek a dalších přesných motorových dílů. Značka s tradicí od roku 1931, která spolupracuje se všemi japonskými a řadou dalších automobilek. Evropské zastoupení NPR Europe sídlí v Německu.

OETIKER   - OETIKER je celosvětově uznávaný švýcarský výrobce nejrůznějších svorek a kroužků pro upevnění hadic, potrubí a dalších objektů. Značka Oetiker je zárukou kvality, bezpečnosti i spolehlivost a je v přímém vztahu s řadou různých technologických patentů.

OMEGA   - Značka OMEGA Performance nabízí veškeré typy brzdových destiček pro motocykly, skútry, čtyřkolky, enduro atd. Destičky využívají čtyři různé typy směsí brzdných elementů s rozdílnou tvrdostí a tedy použitím. V nabídce výrobce je bezmála tři sta typů motocyklových destiček sedmi různých tvrdostí.

OPTIBELT   - Německá společnosti zabývajících výrobou technické pryže již od roku 1872. Hnací řemeny firma vyrábí od r. 1948 a současný výrobní program zahrnuje řemeny nejen pro automobily, ale i pro průmyslové použití. Ve svých pěti výrobních závodech v SRN, Francii a Irsku vyrábí Optibelt cca 180.000 kusů řemenů denně.

OPTIMAL   - Firma OPTIMAL AG & Co KG byla založena v roce 1992, původně jako specialista na ložiska a ložiskové sady kol. V současnosti patří k významným dodavatelům, kteří dodávají široký sortiment náhradních dílů a autopříslušenství vysoké jakosti (např. díly řízení, brzdové díly, tlumiče, silentbloky, různá uložení, plynové vzpěry…). Za výhradního dodavatele pro ČR si přitom firma Optimal zvolila APM Automotive. V roce 2012 byl zprovozněn nově rozšířený moderní výrobně skladový areál s bezmála dvanácti tisíci paletovými místy pro ještě lepší dostupnost dílů.

OSRAM   - OSRAM je jedním ze dvou největších světových výrobců osvětlení. Sortiment zahrnuje přes 5 000 položek od jednoduchých žárovek až po složité systémy. Na trh s automobilovým osvětlením přináší OSRAM nabídku 400 typů žárovek nejen do světlometů, ale také pro ostatní vnější a vnitřní osvětlení aut v prvovýrobní kvalitě.

PANLUX   - Firma PANLUX s.r.o. je výhradně česká společnost, založená pod názvem FENIX již roku 1998, která se zabývá výrobou a dovozem svítidel a jejich příslušenství.

PEWAG   - Rakouský výrobce řetězů s více než 275letou tradicí ve výrobě. Na evropský trh dodává mimo jiné širokou škálu sněhových řetězů pro osobní, sportovní, užitková i nákladní vozidla v TOP kvalitě. Využívá nejmodernější technologie z hlediska funkčnosti a odolnosti (např. legování nikl manganem či titanem) i pro snadnou montáž na vozidlo. Využití je možné i pro ´litá kola´. Hlavní výrobní závod na sněhové řetězy je ve Vamberku.

PEX   - Firma původně zaměřená na vývoj a výrobu brzdových dílů dnes ve výrobních závodech v Německu, Maďarsku a USA produkuje široké spektrum kompletních brzdových dílů pro drtivou většinu evropských a asijských značek automobilů, ale rovněž díly podvozku, díly řízení, lanovody, náhony tachometrů, řemeny apod.

PIERBURG   - Jedna ze značek německého koncernu Kolbenschmidt Pierburg AG, významného dodavatele motorových dílů (pro více než 2 000 různých motorů) do prvovýroby i na trh náhradní spotřeby. Sortiment PIERBURG zahrnuje elektrická vodní čerpadla, elektrické ventily, systémy zpětného vedení spalin či sekundárního vzduchu, váhy vzduchu, vakuová čerpadla, palivová čerpadla, palivové či zpětné ventily, sací potrubí,EGR ventily, hrdla škrticích klapek… Dodavatelem sortimentu značek Kolbenschmidt a Pierburg je firma MS Motor Service International GmbH.

POLMOSTROW   - Firma POLMOstrów působí na trhu již od roku 1975 a specializuje se na výrobu výfukových systémů pro osobní a nákladní automobily většinu modelů známých značek. Sortiment výrobků má okolo 3000 různých položek, všechny jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů od osvědčených a prověřených výrobců. Drtivá většina produktů splňuje právní předpisy

PTS   - PTS Power Transmission Strongbelt – obchodní firma založená roku 1982 v německém Güterslohu. Hlavním prodejním artiklem jsou průmyslové řemeny a příslušenství k nim, zbývající čtvrtinu sortimentu tvoří automobilové řemeny.

QLUX   - Obchodní značka expandujícího asijského výrobce žárovek, které nabízejí levnější alternativu výrobkům tradičních evropských značek. Žárovky QLUX disponují evropskou homologací, jsou určeny pro všechny kategorie automobilů a jejich největší devizou je skvělý poměr ceny k užitné hodnotě.

REPSOL   - Španělská ropná a plynárenská společnost a celosvětově uznávaný producent olejů a maziv. Pevnou pozici má především v motocyklovém segmentu, kde maziva REPSOL doporučuje do svých strojů přímo firma Honda.

SEEAC   - Jedna z obchodních značek francouzské firmy Sorea S.A.S. specializované na repasování mechanických a elektrických dílů osobních a užitkových vozidel, především na repase alternátorů, startérů, poloos a homokinetických kloubů. Všechny repasované díly jsou systematicky kontrolovány, testovány a schváleny dle příslušných certifikátů kvality (ISO 9001/2000).

SEMPERIT   - Semperit Tires je tradiční rakouský výrobce pneumatik pro osobní, užitková i nákladní vozidla, jedna z obchodních značek koncernu CONTINENTAL. Společnost Semperit byla založena už roku 1850 jako vůbec první gumárenská manufaktura v Evropě. Pneumatiky Semperit (= latinsky ´stále běží´) se vyrábí od roku 1900 a jednou z jejich hlavních vlastností je rovnoměrné opotřebení a tedy vysoký kilometrový výkon.

SHELL   - Shell Czech Republic a.s. je dceřinou společností Shell Transport and Trading Co. Ltd. z Velké Británie a Royal Dutch Petroleum Co. z Holandska. V České republice působil Shell už v první polovině minulého století a svoji činnost obnovil jako jedna z prvních světových petrolejářských společností už v dubnu 1991. SHELL nabízí špičkové oleje pro osobní automobily i motocykly vyzkoušené mimo jiné i v motoristickém sportu (např. i Formule 1).

SKF   - Největší světový výrobce ložisek - každé páté valivé ložisko na světě nese značku SKF. Značku, která spojuje stoletou tradici se špičkovou kvalitou a která nabízí nejširší sortiment kolových ložisek a kolových jednotek a řešení pro téměř všechny otáčející se části ve vozidle. Už od svého založení v roce 1907 přináší SKF různé převratné inovace (např. dvouřadé kuličkové naklápěcí ložisko, soudečkové ložisko či metoda tlakového oleje). Jeden ze 100 výrobních závodů se nacházel i v ČR.

SNR   - Francouzská společnost SNR, členi skupiny NTN-SNR Group, již více než 100 let vyrábí ložiska nejvyšší kvality a zastoupena je ve více než 200 zemích. Více než 5,5% z ročního obratu SNR investuje do vývoje. Řada inovací, jako například systém ASB, pochází právě z vývojových dílen SNR. Společnost je hlavním OE dodavatelem do francouzských automobilek. Ložiska nábojů kol SNR jsou balena převážně společně s opravnou sadou příslušenství (matice, gufero, podložka atd.).

SPIDAN   - Tradiční obchodní značka koncernu GKN sdružujícího nejvýznamnější evropské výrobce. Společnost byla založena v roce 1902 pod názvem Guest, Keen and Nettlefold (zkratka GKN). Stěžejními produkty v nabídce GKN jsou klouby, poloosy a manžety, dále sortiment obsahuje servo řízení, pružiny, kardanové kříže, uložení kardanu a další příslušenství pro pohon kol. V rámci programu gREnMANUFACTURING dceřiné firmy Uni-Cardan nabízí GKN také možnost cenově výhodného repasování kardanových hřídelů.

SUPER DIESEL   - Žhavící svíčky Super Diesel jsou obchodní značkou firmy Resistor, jednoho z největších výrobců žhavičů v Itálii, který má v nabídce 245 druhů žhavičů. Celý sortiment je technickými parametry plně srovnatelný s výrobky předních světových firem (BERU, BOSCH, NGK …). Výrobce vlastní certifikaci ISO 9001 a německou TÜV na výrobu žhavících svíček a ostatních automobilových náhradních dílů pro dieselové motory. Pro starší motory jsou v nabídce ještě jednospirálové žhaviče, ale převážnou část tvoří již žhaviče dvouspirálové. Ty zaručují zkrácenou dobu náběhu žhavení a dohřívání motoru po startu, což má přímý vliv na snížení kouřivosti a tím i plnění přísných emisních limitů.

SW STAHL   - SW Stahl je německá firma dodávající ruční nářadí, dílenské vybavení a servisní přípravky, která působí převážně na německém trhu. Založena byla roku 1987 ve Wuppertalu, dnes má svoji výrobně-skladovou centrálu v Remscheidu (tedy stejně jako konkurenční firmy Gedore a Hazet). V nabídce má přes 5.000 položek hobby i profi nářadí s výhodným poměrem ceny a kvality. To je prezentováno především elektronickým katalogem Tool-IS (http://www.tool-is.com) dostupným i v češtině a také akčními novinami Vercajk magazín s pravidelně aktualizovanou nabídkou vybraného sortimentu za akční ceny.

TEROSON   - Celosvětově známá a žádaná obchodní značka společnosti Henkel pro vysoce kvalitní lepidla a tmely a další speciální produkty pro nejrůznější použití nejen v automobilovém průmyslu. Specialitou jsou především nejrůznější tmely a lepidla na autoskla včetně unikátních/patentovaných aplikačních pistolí LOCTITE.

TESLA   - TESLA Blatná a.s. je soukromá česká firma, která se zabývá vývojem, výrobou a prodejem dílů pro motorová vozidla, elektronických součástek, dílů a zařízení a strojní výrobou. Založená byla v roce 1958, kdy začala s výrobou odrušovacích prostředků pro motorová vozidla. Dnes jsou součástí jejího výrobního programu sady zapalovacích kabelů pro téměř 2300 modelů automobilů 47 značek.

THULE   - Firma Thule vznikla v roce 1942 ve Švédsku, dnes je tato značka globálně používaná pro širokou řadu špičkových produktů se zaměřením na řešení přepravy vybavení při jízdě osobním autem (střešní nosiče, nosiče kol a lodí, střešní boxy). Další produktové řady zahrnují příslušenství pro obytná vozidla, přívěsy pro aktivní sporty (koně, lodi atd.) a zavazadla.

TOTAL   - Total je nadnárodní energetická společnost a čtvrtý největší producent olejů, pohonných hmot a chemikálií, jehož aktivity pokrývají všechny fáze ropného průmyslu, včetně těžby a výroby surové ropy a zemního plynu, přepravy, rafinace a uvádění ropných výrobků na trh a mezinárodního obchodu se surovou ropou a ropnými výrobky.

TRIFA   - Německá firma TRIFA – Glühlampenwerk am Trifels GmbH vyrábí 6, 12 a 24 V žárovky pro automobilový průmysl, které distribuuje po celém světě. Hlavním obchodním cílem firmy s tradicí od roku 1929 je přitom kvalitativně vyhovět požadavkům zákazníků z oblasti automobilového průmyslu a obchodu.

TRISCAN   - Expandující dánský výrobce a distributor nejrůznějších náhradních dílů - podvozkových, brzdových, motorových či spojkových či jiných drobných dílů (např. lanovodů, plynových vzpěr, stěračů, různých víček…). Sortiment zahrnuje celkem cca 45.000 různých položek. TRISCAN je 100% dánská společnost, která získala silnou pozici na skandinávském trhu a v poslední době výrazně zvyšuje prodeje i ve zbytku Evropy. Své produkty přitom dodává výhradně prostřednictvím distributorů / velkoobchodníků. Firma má na evropském trhu náhradních dílů více než 40 letou tradici, když původní název TRIDON byl na nový obchodní název TRISCAN změněn až v roce 2005.

TRW   - TRW Automotive je jedním z předních světových dodavatelů autopříslušenství a technologií aktivní a pasivní bezpečnosti pro výrobce vozidel po celém světě. S ročním obratem přes 10 miliard USD je TRW osmým největším nezávislým výrobcem autopříslušenství. TRW Automotive Aftermarket je špičkovým dodavatelem kvalitních náhradních dílů a poskytovatelem servisu i technické podpory pro nezávislý trh s autopříslušenstvím i pro výrobce vozidel. Značka TRW Nabízí kombinaci kvalitního originálního vybavení v oblasti brzdových komponentů a dílů řízení a zavěšení kol.

TYC   - Společnost TYC Industrial Co. Ltd. byla založena roku 1986 a v současnosti patří mezi přední výrobce světel do prvovýroby i na trh náhradní spotřeby. Vedle světlometů (vč. tuningových) tvoří sortiment značky také vnější zpětná zrcátka, chladicí ventilátory, chladiče. Spolu s vysokou kvalitou výrobků je předností firmy i rychlost dodávek podpořená velkým evropským centrálním skladem (15.000 m2) v Holandsku.

URW   - Společnost URAWA Industry (součást Matsui Universal Joint Corporation) má více než 50letou zkušenost s výrobou a repasováním dílů řízení. Tato společnost má v Japonsku velmi dobrou pověst výrobce prvotřídních kvalitních produktů pro automobily, zemědělské stroje a další vozidla. Pro zajištění kratších dodacích lhůt a celkově lepších služeb byla založena pobočka URW Europa B.V. s centrálním distribučním skladem v Nizozemí. Repasování hydraulických řízení se provádí v nově zmodernizované holandské dílně, použití nejmodernějších metod a vybavení pak zajišťuje trvale vysokou kvalitu.

UVIEW   - Kanadská společnost UView navrhuje, vyrábí a dodává inovativní a funkční výrobky pro opravy automobilů. Především jsou to diagnostické přístroje na kontrolu autoklimatizací či těsnosti chladicích systémů, generátory ozónu a další čistící přístroje stejně jako jejich aktivní náplně a speciální servisní přípravky nebo chemikálie…

VALEO   - Světový výrobce širokého sortimentu náhradních dílů a příslušenství do osobních a nákladních vozů. Zaměřuje se na 11 linií výroby a dodává do prvovýroby automobilkám jako je např. PSA, Volkswagen, Renault, BMW a další. Výrobní program sahá od stěračů přes světla a elektrické díly až po různé moderní elektronické systémy. Valeo se věnuje také údržbě automobilových klimatizací.

VAN WEZEL   - Belgická společnost Van Wezel patří k největším evropským distributorům karosářských dílů. Její dceřiné firmy jsou po celé Evropě. Zaměřuje se na velice kvalitní autodíly, jako jsou světla, zrcátka, chladiče, dveře, kapoty, nárazníky…

VDO   - Tradiční celosvětově uznávaný výrobce, který vyvíjí, vyrábí a dodává díly všem významným automobilkám. Jedná se o různé většinou elektronické díly motorů i karosérií (např. škrticí klapky,regulátory volnoběhu, vstřikovací ventily, váhy vzduchu, palivová čerpadla, ventilátory motoru a topení, snímače ABS, různé senzory motoru, palivového systému a chladicího okruhu, motůrky ostřikovačů či ovládací díly dveří a centrálního zamykání). Původní firmu Siemens VDO koupil koncem roku 2009 koncern Continental AG, který tak VDO zařadil ke svým dalším značkám (Continental, ContiTech, Ate, Barum, Semperit…).

VICTOR REINZ   - Victor Reinz je druhý největší výrobce motorového těsnění, který vyvinul a patentoval mnoho nových technologií (např. roce 2001 to bylo první inteligentní těsnění hlavy válců se zabudovaným čidlem teploty). Firma je nezávislým členem americké společnosti DANA, jednoho z předních výrobců komponentů pro osobní a nákladní vozy.

VIF   - VIF s.r.o. je česká firma zabývající se už od roku 1994 výrobou různých chemických produktů, především aditiv do pohonných hmot pro velké rafinérie i pro koncové motoristy (např. oblíbené zimní dieselové aditivum SUPER DIESEL ADITIV, které snižuje bod tuhnutí motorové nafty a zároveň pomáhá udržovat čistotu palivového systému).

VIGOR   - Vigor Equipment je mladý a progresivní dodavatel nářadí založený v Německu v roce 2005 coby dceřiná společnost tradiční a známé firmy HAZET. V sortimentu má cca 1000 položek kvalitního moderního nářadí a servisního vybavení se zaměřením na automobilové opravy.

VIP   - Privátní obchodní značka společnosti APM Automotive, která od roku 2006 na českém trhu nabízí různé technické kapaliny, autochemii a autokosmetiku.

WAHLER   - Německý výrobce termostatů, termospínačů a egr ventilů pro prvovýrobu i náhradní spotřebu, jehož rozsáhlý sortiment je určen pro téměř všechny evropské a mnoho mimoevropských vozů. Termostaty a termospínače Wahler jsou světově uznávané jako značkový výrobek pro svou vynikající funkci a vysokou spolehlivost.

WAT   - Španělský výrobce s 35 letou tradicí zaměřený na výrobu a repasování kompletních řízení (převodek řízení) je jejich komponentů, posilovačů řízení a manuálních převodovek. Wat Direcciones SA je jedním z hlavních světových dodavatelů zmíněného sortimentu, který dodává na trh náhradní spotřeby i do prvovýroby řady světových automobilek (Nissan, Mercedes-Benz, VW, Fiat, Toyota, Ford…).

WD40   - WD-40 je celosvětově známá a uznávaná značka univerzálního maziva ve spreji pro použití v průmyslu, v dílně i v domácnosti - maže, povoluje, čistí, chrání proti korozi a vytěsňuje vodu. Unikátní patentovaný produkt byl vyvinut v USA už v roce 1953 firmou Rocket Chemical Company.

WIGAM   - Italská firma WIGAM SpA je od svého založení v roce 1976 zaměřena na nejrůznější zařízení pro výrobu a servis chladicích a klimatizačních systémů. Vzhledem k dlouholetým zkušenostem jsou její produkty osvědčené a žádané po celém světě pro svoji spolehlivost a dobrý poměr cena/výkon.

WIPEX   - Jedna z obchodních značek firmy Nordvlies, německého specialisty na čisticí, leštící i ochranné pracovní prostředky a hygienu pro nejrůznější použitá v průmyslu, potravinářství i zdravotnictví. Pod značkou WIPEX vyrábí a dodává různé papírové utěrky a jednorázové ručníky, čisticí prostředky, zásobníkové systémy, stojany, dávkovače mýdel a ochranných krémů včetně náplní, čisticí prostředky apod. pro strojírensné a opravárenské provozy.

WP   - Polská firma založena v roce 1980, která prodává své výrobky po celém světě. Vyrábí brzdová potrubí z mědi, niklu i oceli pro automobily všech značek. Nabízí též různé ocelové koncovky, odvzdušňovací šrouby, opravárenské sady a nástroje a nářadí pro brzdové soustavy vozidel. V roce 2002 společnost WP získala německý certifikát TÜV NORD.

WINN'S   - Světoznámý výrobce nejrůznějších chemických produktů pro použití v automobilovém a strojírenském průmyslu, jehož evropská centrála sídlí v Belgii. Značka Wynn's nabízí širokou škálu různých produktů pro chemickou údržbu a zlepšování chodu částí automobilů (např. motor, převodovka, palivový a chladicí systém, klimatizace atd.)

YUASA   - Jedna z obchodních značek japonské společnosti GS Yuasa Co., předního světového výrobce automobilových, motocyklových i průmyslových baterií. Baterie Yuasa se vyrábějí už od roku 1915, sortiment značky doplňují také nejrůznější nabíječky, testery a další bateriové příslušenství.

ZIMMERMANN   - Firma Otto ZIMMERMANN GmbH již více než pět desetiletí vyrábí špičkové brzdové díly, které dodává výrobcům automobilů i na nezávislý trh s náhradními díly do více než 60 zemích světa. Sortiment zahrnuje např. 1400 položek kotoučů či 800 položek destiček.

meyle sonax strahlgruber filson valvoline carlson